W ♥ ZakopanegoKARCZMA GÓRALECZKA

Z miłości do sztuki i folkloru zakopiańskiego oraz tradycyjnej kuchni góralskiej powstała Karczma Góraleczka, zlokalizowana w samym sercu zakopiańskich Krupówek. U nas poczujesz ducha staropolskich gór, przebywając w zabytkowych wnętrzach wypełnionych tradycyjnym rzemiosłem zakopiańskim. Odzyskane z przedwojennych starych chat góralskich elementy dekoracji ludowych czynią Karczmę Góraleczkę małym muzeum sztuki podhalańskiej. Całości dopełnia zapierający dech w piersiach widok na Krupówki.

https://karczmagoraleczka.pl/wp-content/uploads/2020/07/IMG_4523_R-1.jpg

Ale u nas zachwycą Cię nie tylko zjawiskowe wnętrza, ale przede wszystkim przepyszna kuchnia regionalna bogata w tradycyjne dania góralskie oraz klasyki kuchni polskiej. Nasi zdolni zakopiańscy kucharze zabiorą Cię w podróż pełną tradycyjnych smaków góralskich. Koniecznie spróbuj naszej kwaśnicy, zawijańca gaździny, placków po góralsku, kiełbasek z baraniny oraz dań z jagnięciny.

 

Specjalnie dla Naszych Gości, od godz. 18:00 przygrywa góralska kapela zapewniająca jedyny w swoim rodzaju klimat i atmosferę.

Co nasz wyróżnia:

  • 2-poziomowa Karczma, jedna z największych restauracji regionalnych na Krupówkach,
  • Karczma z antresolą, ogródkiem zewnętrznym i wewnętrznym połączonym z placem zabaw dla dzieci,
  • Specjalna strefa dla dzieci z zabawkami i grami dla naszych najmłodszych Gości
  • Karczma przyjazna zwierzętom,
  • Idealne miejsce spotkań i organizacji przyjęć okolicznościowych.
https://karczmagoraleczka.pl/wp-content/uploads/2020/07/IMG_4415-1.jpg